Kaip vertinate Vyriausybės veiklą?

Praėjusį savaitgalį visi Radviliškio rajono keliai vedė į Šeduvą – čia vyko jubiliejinė šventė „Šeduvai – 360“. Jos metu šeduviai, garbūs miesto svečiai, įstaigų, organizacijų atstovai šventė Magdeburgo miesto teisių suteikimo Šeduvai 360-ąsias metines. Nepaisant prapliupusio lietaus, po iškilmingų Mišių ir iškilmingos eisenos miesto centre susibūrę žmonės šypsojosi – netrūko nei šurmulio mugėje, nei puikios nuotaikos renginio metu. Garbūs svečiai, šeduviai, kraštiečiai, dalyvavo šventinėje eisenoje, stebėjo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės karių pasirodymą, linksminosi Šeduvos, Baisogalos, Alksniupių, Šiaulių meno mėgėjų kolektyvų ir Lietuvos žvaigždžių koncertuose.Šventė prasidėjo šventomis mišiomis Šeduvos parapijos bažnyčioje. Jas už Šeduvą, už jos gyventojus, kraštiečius laikė Šeduvos parapijos klebonas Virgilijus Kazaitis.Šventinėje eisenoje istoriniais didikų kostiumais pasipuošę jaunieji šeduviai nešė iš ąžuolo lapų išpintą miesto jubiliejaus skaičių – 360, šventės šeimininkai kvietė dalytis šiandiena, branginti akimirką, prisiminti istoriją, o šią dieną priimti kaip dovaną ir dalytis ja su draugais, atverti savo širdis pasauliui.

Esu Radviliškio ir Vilkaviškio rajonų Garbės pilietis, tačiau Šeduva man be galo brangi. Tai mano gimtinė. Čia baigta ir mokykla. Esu labai patenkintas, kad nepamiršta, prisimena. Išties labai malonu. Malonu matyti visus čia susirinkusius. Ypač – mokytoją, dėsčiusią man lietuvių kalbą iki aštuntos klasės. Malonu matyti pučiamųjų orkestrą, kuriame ir aš grojau. Tiesa, tuomet jis buvo tris kartus didesnis. Šeduva visada palieka gerą įspūdį. Pamenu, vos tik prasidėjus pavasariui, visi išėję į gatves sodindavo gėles. Po instituto išvykau į Vilkaviškį ir grįždavau aplankyti mamos, tačiau pastebėjau, kad bėgant metams trauka Šeduvai vis auga. Todėl man be galo brangus iškilmingai suteiktas Šeduvos Garbės Piliečio vardas. Tvirtai pažadu visada būti vertas tokio garbingo įvertinimo.

Dėkoju visiems, palaikiusiems mūsų kandidatą Z.Balčytį prezidento rinkimuose!

Mūsų partijos kandidatas išėjo į antrąjį Prezidento rinkimų turą!

Nuoširdžiai sveikinu bičiulį Zigmantą Balčytį su šiuo tegu ir tarpiniu, bet labai svarbiu laimėjimu! Dar kartą įrodėme, kad LSDP yra puikiai veikianti, suderinta struktūra, leidžianti įgyvendinti pačius aukščiausius tikslus.

Taip pat norėčiau padėkoti visiems, atėjusiems sekmadienį prie balsadėžių. Kiekvienas atėjusio rinkėjo balsas pirmiausia yra svarbus Lietuvai, ne vienam ar kitam kandidatui, o visai valstybei. Nuoširdžiai dėkoju tiems, kurie pasirinko mūsų partijos kandidatą Z.Balčytį. Džiugu, kad Lietuvos žmonės įvertino mūsų partijos idėjas, kandidato į prezidentus Z. Balčyčio pristatytą Lietuvos ateities viziją.

Atskirai noriu padėkoti rinkimų komisijų nariams bei stebėtojams, kurią dėka rinkimai praėjo organizuotai ir skaidriai. Pilietinės iniciatyvos "Baltos pirštinės" aktyvistai taip pat nudirbo labai svarbų darbą užtikrindami rinkimų proceso skaidrumą - ačiū jiems!

Nuoširdus dėkui visiems Jums už išreikštą pasitikėjimą, už kiekvieną balsą! Važinėdamas po Lietuvą, kalbėdamas su žmonėmis jaučiau, kaip visuomenės parama mūsų kandidatui plėtėsi ir stiprėjo, tad antrasis rinkimų turas – tai galimybė dar kartą tai patikrinti. Visuomenė parodė, kad nori pokyčių į gerą. Tvirtai tikiu, kad mūsų kandidatas Z.Balčytis tapęs šalies vadovu ne tik gali, bet išpildys žmonių lūkesčius.

  plačiau »

Su Gegužės 1-ąja! Mes jau 10 metų ES!

2014 m. Gegužės 1 d. 08:31:20

Gegužės 1-oji – visuotinė darbo žmonių šventė, įkvėpta kairiosios minties ir socialinių idealų. Lenkiu galvą prieš visus dirbančius žmones, nes jie kuria ne tik savo, bet ir visos šalies gerovę. Mums ši data labai svarbi ir dar vienu požiūriu. Jau dešimtmetį esame Europos Sąjungos šeimoje. 2004 m. gegužės 1 d. pakeitė Europos istoriją, pakeitė pasaulį. Tai buvo tikrasis Rytų ir Vakarų Europos suvienijimas. Tai visų šių Europos valstybių, visos demokratinės Europos šventė. Tai Europos solidarumo ir suvienijimo diena. Su šventėmis!

  plačiau »

Seimui pritarus, konservatorių ir liberalų sumažintų pensijų kompensavimas geriausiu atveju bus pradėtas jau šių metų trečiąjį ketvirtį, tačiau realiausias laikas tai įgyvendinti – ketvirtasis metų ketvirtis. Šiais metais planuojame išmokėti apie 90 mln. litų, likusią sumą – 2015-aisiais ir 2016-aisiais metais. Bendra kompensavimo suma sudaro apie 450 mln. litų, tai palies daugiau kaip 500 tūkst. Lietuvos gyventojų. Kai kurių politikų spekuliacijos neva euro įvedimas trukdo pensijų kompensavimui, yra politikavimas prieš prezidento ir Europos parlamento rinkimus.

  plačiau »

Artėjant Prezidento ir Europos Parlamento rinkimams, Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) sulaukia labai daug raginimų iš įvairių institucijų ir organizacijų pasirašyti pažadus ir įsipareigojimus, susijusius su rinkimų ir rinkimų kampanijos skaidrumu, demokratiškumu, garbingumu ir pan. Socialdemokratų partija pareiškia, kad nepasirašinėja atskirų iniciatyvų, nes savo kasdienėje veikloje vadovaujasi skaidrios, demokratinės ir garbingos politikos principais, palaiko nevyriausybinių organizacijų veiklą ir pilietines iniciatyvas ir todėl principingai laikosi nuostatos, kad pirmiausia ji yra tiesiogiai ir nuolatos, ne tik rinkimų kampanijų ar pačių rinkimų metu, įsipareigojusi Lietuvos piliečiams vadovautis šiais principais ir vykdyti jiems savo politinėse programose duotus pažadus. Rinkimai demokratinėje valstybėje, kokia ir yra Lietuva, turi vykti, remiantis demokratinėmis vertybėmis bei skaidrumo ir garbingumo principais.

  plačiau »

Populiariausia ir viena didžiausių Lietuvos politinių jėgų – Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) pradeda kampaniją „Prisibelsk iki žmogaus“. Jos metu keli tūkstančiai aktyvistų ir savanorių namuose aplankys šimtus tūkstančių žmonių visoje Lietuvoje.
Skirtingai nei kitos partijos, mes nebijome betarpiško bendravimo. Be to, esame vienintelė partija Lietuvoje, turinti pakankamą skaičių aktyvistų, kurie gali įgyvendinti tokią kampaniją visos šalies mastu. Kampanijos metu aktyvistai ir savanoriai supažindins Lietuvos gyventojus su kandidato Prezidento rinkimuose Z. Balčyčio programinėmis nuostatomis ir pristatys LSDP kandidatų Europos Parlamento rinkimuose sąrašą.
LSDP inicijuotoje kampanijoje dalyvaus ne tik partijos aktyvistai, bet ir Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos, Lietuvos socialdemokračių moterų sąjungos, profesinių sąjungų atstovai ir savanoriai. Kampanijoje dalyvaus ir žinomi LSDP atstovai – Seimo nariai, ministrai, europarlamentarai ir partijos kandidatas Prezidento rinkimuose Z. Balčytis. Kampanija „Prisibelsk iki žmogaus“ bus įgyvendinama visose 60 Lietuvos savivaldybių ir tęsis iki antrojo Prezidento rinkimų turo. LSDP taps pirmąja partija Lietuvoje, kuri organizuoja tiesioginio bendravimo su žmonėmis kampaniją visos Lietuvos mastu.
„Prisibelsk iki žmogaus“ yra sudėtinė Europos socialistų partijos (angl. Party of European Socialists) kampanijos „Knock the Vote“ dalis. Per 100 tūkst. progresyviųjų kairiųjų partijų aktyvistų iki gegužės 25 d. vykstančių Europos Parlamento rinkimų planuoja aplankyti milijonus gyventojų visoje Europos Sąjungoje – nuo Portugalijos iki Lietuvos.

  plačiau »

Šiandien didžiausia šalyje Lietuvos socialdemokratų partija Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) įteikė beveik 40 tūkst. parašų, remiančių partijos kandidatų į Europos Parlamentą sąrašą. LSDP tapo pirmąja parašus surinkusia partija.

Ir tai nenuostabu, nes esame didžiausia partija su geriausiai organizuota struktūra, aktyviai veikiančia visoje Lietuvoje. Be to, Lietuvos socialdemokratų partija turi didžiausią žmonių palaikymą, todėl be problemų partijos kandidatus Europos Parlamento rinkimuose palaikančius parašus surinkome greičiausiai.

Šia proga labai norėčiau padėkoti visiems piliečiams, parėmusiems socialdemokratų kandidatų sąrašą ir savanoriams bei partijos nariams, kurie aktyviai rinko parašus už didžiausios partijos kandidatus.

  plačiau »
Vyriausybėje pagerbti kultūros ir meno premijų laureatai

Sakoma, kad kiekviena karta iškelia į kultūros viršūnes naujas asmenybes, naujas mintis, naujas idėjas.

Sveikindamas Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatus, fotomenininkę Violetą Bubelytę, poetą ir eseistą Liutaurą Degėsį, dailininką Algirdą Griškevičių, dailės istorikę ir kritikę Giedrę Jankevičiūtę, operos solistę Sandrą Janušaitę Iljoitienę, baleto artistę Olgą Konošenko, muziejininkę Margaritą Matulytę, kino kritikę Živilę Pipinytę, kompozitorių Algimantą Vincentą Raudonikį, tapytoją Arvydą Šaltenį, režisierių Henriką Vancevičių ir pianistę Veroniką Vitaitę norėčiau pabrėžti, kad labai svarbu, kad mes nenutoltume nuo humanizmo, nuo taurių idėjų ir savo šaknų.

Gyvenimas neretai pats diktuoja kultūrinę paklausą, suformuluoja ir kūrybos temas, o literatūra, teatras, fotografija ir muzika žmonėms padeda geriau suprasti ir nepaklysti sudėtingose gyvenimo realijose.

Tai ypač aktualu dabar, kai gyvename tokiu neramiu laiku. Kiekvieno mūsų visuomenės nario pastanga, kūrybinė energija skatina susitelkti ir susiprasti, tiesiogiai ir netiesiogiai stiprina visuomenę, atskirą jos narį ir visą valstybę.

  plačiau »
Dėl referendumo dėl žemės pardavimo užsieniečiams reikia elgtis atsakingai, o ne organizuoti politinį šou

Esu įsitikinęs, kad dėl žemės pardavimo užsieniečiams referendumo nebūtina skubiai kreiptis į Konstitucinį Teismą, kaip siūlo daryti konservatoriai ir liberalai.

Pirmiausia reikia sulaukti ekspertų išvadų ir tik tada priimti sprendimus. Manau, kad reikia elgtis atsakingai, nesivadovauti asmeninėmis ar grupinėmis simpatijomis ir antipatijomis. Užsienio reikalų ministerijai ir kanceliarijos darbuotojams yra duotas pavedimas surinkti informaciją, ar tai neprieštarauja ES stojimo sutarčiai. Taip pat svarbu išsiaiškinti, ar tai neprieštarauja ir nacionalinei teisei.čia nereikia daryti dabar kažkokio politinio šou.

Palaukime ekspertų išvados ir aš manau, kad gali būti vienas iš pasiūlymų, kad jie rekomenduos kreiptis ir į Konstitucinį Teismą, bet nenorėčiau užbėgti įvykiams už akių.

  plačiau »
Seime pristatėme Vyriausybės teikiamus įstatymų projektus, kuriuos siūloma įtraukti į Seimo pavasario sesijos darbotvarkę

Šiandien kaip Ministras pirmininkas Seime pristačiau Vyriausybės teikiamus įstatymų projektus, kuriuos siūloma įtraukti į Seimo pavasario sesijos darbotvarkę.

Puikiai pirmininkavimo egzaminą išlaikiusios Lietuvos laukia ne mažiau svarbus iššūkis – pasirengimas euro įvedimui 2015 metais. Tarp Vyriausybės Seimui teikiamų teisės aktų – Euro įvedimo Lietuvos Respublikoje įstatymo projektas nustatysiantis, kaip turi būti pasirengta euro įvedimui, ir Fiskalinės sutarties įgyvendinimo konstitucinis įstatymas, įtvirtinsiantis finansų planavimo, jų valdymo taisykles ir finansų koregavimo mechanizmą.

  plačiau »

Atnaujintame 2014 m. kovos su šešėliu plane pateiktomis priemonėmis bus siekiama užkirsti kelią akcizais neapmokestintų gaminių patekimui ir apyvartai vidaus rinkoje, mažinti šešėlinę prekių ir paslaugų apyvartą, gerinti mokesčių administravimą, plėtojant pažangių techninių priemonių taikymą, mažinti sukčiavimo, susijusio su PVM ir pelno mokesčio vengimo mastą, taikyti prevencijos ir kontrolės priemones, siekiant mažinti šešėlinės ekonomikos reiškinių, susijusių su darbo užmokesčio mokėjimu „vokeliuose“ ir nelegaliu darbu.

  plačiau »

Vakar dalyvavau jau šeštą kartą žurnalo "Valstybė" rengiamoje Lietuvos ekonomikos konferencijoje, kurioje pristačiau Vyriausybės tikslus ir veiklos kryptis 2014 m.

Šešioliktoji Vyriausybė pačioje darbo pradžioje sukoncentravo dėmesį į kelis programinius prioritetus, kurie ir tampa ekonomikos augimo varikliais. Tai – masinė pastatų renovacija, energetikos ūkio modernizavimas, tolygi regionų plėtra, tolesnis verslo aplinkos gerinimas ir Lietuvos konkurencingumo didinimas.

  plačiau »

Su Šv.Kalėdom!

2013 m. Gruodžio 24 d. 17:21:57
Su Šv.Kalėdom!

Tikra šventė yra tada, kai jauti ją savo širdyje. Ir svarbiausia – ne tai, kur ir kaip švenčiama, kokios vaišės yra ant stalo, kokios dovanos dovanojamos. Geriausia yra šventė, kai šalia yra mylimiausi žmonės – pirmiausia, šeima. O Kalėdos – pati gražiausia metų šventė, ji apskritai neįsivaizduojama be šeimos.

Juk nieko nėra svarbiau už žmones, su kuriais sieja ypatingas ryšys! Branginkime laiką, kurį galime praleisti kartu! Buvimas kartu teikia didžiausią džiaugsmą, sukuria šventinę nuotaiką ir yra pati didžiausia dovana.

Visiems Lietuvos žmonėms linkiu sutikti Kalėdas ramiai ir jaukiai, su mylimais žmonėmis. Artėjančių švenčių proga visiems linkiu sveikatos, dvasios stiprybės, vilties. Būkime laimingi, mylintys ir mylimi, visada turėkime išsipildančių svajonių.

  plačiau »
Sumažintas senatvės pensijas galima bus pradėti kompensuoti kitais metais

Sumažintas senatvės pensijas galima bus pradėti kompensuoti kitais metais. Tačiau norint kuo greičiau ir sėkmingiau kompensuoti pensijas reikia pagerinti užimtumą, padidinti realias žmonių pajamas ir sumažint nedarbą. Tai, manau, yra akivaizdus dalykas. Negalima galbėti apie kompensacijas nešnekant apie įplaukas, tai kompleksiškai susiję dalykai. Sprendžiant iš šiandienos tendencijų, pensijas galėtume pradėti kompensuoti ateinančiais metais. Bet dabar negaliu tiksliai pasakyti, kokioms pensininkų grupėms pradėsime tai daryti pirmiausia. Tam reikia nuodugnios analizės ir mes ją darome.

  plačiau »
Nuoširdžiai sveikinu Europos čempionate puikiai pasirodžiusią Lietuvos plaukikę Rūtą Meilutytę!

Nuoširdžiai sveikinu talentingą Lietuvos plaukikę Rūtą Meilutytę, Danijoje vykusiame Europos plaukimo čempionate iškovojusią du aukso ir vieną sidabro medalius! Rūtos atkaklumas, sunkus kasdienis darbas Lietuvos vardui leido suskambėti galingiausių ir greičiausių Europos plaukikų gretose. Rūta buvo nepralenkiama ir skambant Lietuvos himnui pasipuošė net trimis medaliais! Plaukikų pergalės vis labiau populiarina šią sporto šaką Lietuvoje. Lyjant rekordų ir medalių lietui, plaukimas tampa šalyje vis populiaresnis. Pastatėme krepšinio arenas, o dabar ateina metas įrengti naujus modernius baseinus. Laikas rengti Europos čempionatą Lietuvoje – labai norime matyti tavo, miela Rūta, pergales namuose! 

  plačiau »

Strateginės Vyriausybės veiklos kryptys

2013 m. Lapkričio 17 d. 16:09:09
Strateginės Vyriausybės veiklos  kryptys

Šilumos ūkio pertvarka reiškia mokesčių už komunalines paslaugas mažinimas, energetikos šaltinių diversifikavimas. Tik dabar, galima sakyti, prasidėjo realaus „atsirišimo“ nuo brangių dujų monopolio Rytuose procesas, kuris leis mums pasiekti energetinį savarankiškumą ir padės įveikti energetinį skurdą.

  plačiau »
Kas įvyko Lietuvoje per vienerius metus, kai prie valdžios vairo stojo koalicinė  šešioliktoji Vyriausybė?   Nuveikta išties daug darbų.

Kas įvyko Lietuvoje per vienerius metus, kai prie valdžios vairo stojo koalicinė šešioliktoji Vyriausybė? Padaryta išties daug darbų.

  plačiau »
Suskystintų gamtinių dujų terminalo statyba vyksta pagal planą

Iškilus diskusijai su buvusiu buvusio Klaipėdos jūrų uosto vadovu Eugenijumi Gentvilu dar kartą noriu pasakyti: suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo statyba vyksta pagal planą ir nepaisant visų ankstesnių vilkinimų ir nesklandumų terminals pradės veikti laiku.

  plačiau »
Artimiausiu metu bus priimti sprendimai dėl galimybės sumažinti elektros kainą

Situaciją, susijusią su elektros kainų šuoliu, lėmė anksčiau padarytos klaidos, kai ruošiant atitinkamus pirkimo planus ir strategijas buvo neįvertintos galimos grėsmės. Viena iš jų yra ta, kad praėjusiais metais Lietuva, Latvija ir Estija pasirašė susitarimą, pagal kurį pirmenybė teikiama per Latviją į Lietuvą atitekančiai elektrai, ir tik vėliau ji perkama iš trečiųjų šalių - Rusijos ir Baltarusijos.

  plačiau »
Neleisime, kad už padarytas klaidas mokėtų buitiniai elektros vartotojai

Šiandien sukviečiau pasitarimą dėl elektros kainų, kurio metu siekėme surasti sprendimą, kaip išvengti elektros brangimo Lietuvos gyventojams. Dalyvavo energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius, elektros perdavimo operatoriaus „Litgrid“, „Lietuvos energijos“, įmonės „Lesto“ bei Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos vadovai.

  plačiau »
Susitikimas su Rusijos vartotojų teisių apsaugos tarnybos vadovu teikia vilčių

Nors Rusijos veiksmus prieš Lietuvos vežėjus tikriausiai lėmė politinės priežastys (pagrindinė priežastis yra mūsų pirmininkavimas Europos Sąjungos Tarybai, o jautriausias klausimas – Rytų partnerystės susitikimas), tačiau suprasdami situaciją tikrai negalime sėdėti sudėję rankas. Net ir nedidelis postūmis sprendžiant iškilusias problemas yra labai reikšmingas mūsų verslui.

  plačiau »

LSDP tarybos posėdyje priimti nutarimai

2013 m. Spalio 8 d. 11:08:42

LSDP taryba, išklausiusi ir apsvarsčiusi LSDP Pirmininko, Ministro Pirmininko A. Butkevičiaus pranešimą ir tarybos narių pasisakymus, nutaria, jog LSDP vadovaujama valdančioji koalicija, nuosekliai derindama partnerių nuomonių skirtumus, dirba stabiliai, ritmingai, vykdo subalansuotą ir nuoseklią Vyriausybės programoje numatytą ekonomikos augimą skatinančią politiką ir sėkmingai atlieka pirmininkavimo ES Tarybai funkcijas.

  plačiau »

Kalba LSDP tarybos posėdyje

2013 m. Spalio 7 d. 10:52:40

Mieli bičiuliai, Prabėgo beveik metai nuo Seimo rinkimų, kuriuose įtikinamai laimėjo Lietuvos socialdemokratų partija, subūrusi valdančiąją koaliciją ir gavusi teisę formuoti Vyriausybę. Žmonės buvo išvargę nuo nesubalansuotos ankstesnės valdžios politikos, kai vienose srityse buvo karštligiškai priiminėjami nemotyvuoti sprendimai (mokesčiai ir valstybės finansai, taupymas mažiausias pajamas gaunančių sąskaita, saulės energetika), o kitose (pav., daugiabučių namų renovacija) reikšmingi sprendimai vilkinami. Eidami į valdžią žadėjome ne tik užtikrinti spartesnį ekonomikos augimą, bet ir vykdyti labiau apgalvotą politiką socialiniu požiūriu jautriose sferose.

  plačiau »

Šiuo metu mano veiklos prioritetas – sėkmingas Vyriausybės darbas, žmonėms duotų pažadų vykdymas. Apie rinkimus dar negalvoju, ir šiuo klausimu nebuvo rimtesnės diskusijos su partijos bičiuliais. Todėl bet kokios kalbos apie mano galimą kandidatavimą prezidento rinkimuose yra pernelyg ankstyvos. Sprendimas bus priimtas kitų metų pradžioje įvyksiančiame Socialdemokratų partijos suvažiavime.

  plačiau »

Nuoširdžiai sveikinu Lietuvos krepšininkus, Europos vyrų krepšinio čempionate Slovėnijoje iškovojusius sidabro medalius. Dėkoju Lietuvos vardą garsinantiems žaidėjams, treneriams, visam rinktinės štabui ir Lietuvos krepšinio federacijai!

  plačiau »

Puslapis 1 iš 20 > >>

2010 © Lietuvos socialdemokratų partija. Norint naudoti tinklapyje esančią informaciją išankstinis autoriaus sutikimas nėra būtinas, jei toks pageidavimas nėra nurodytas atskirai.